Фасадна та інтер'єрна фарби: особливості та призначення у 2021 році

Чи можна інтер'єрною фарбою фарбувати фасад?

Різновиди фасадних фарб

Акрилова фарба для фасадів

Силикатна фарба для фасадів

Силіконова фасадна фарба

Вінілова фарба для фасадів

Вапняна фарба для фасадів

Властивості та склад фасадних фарб

Правильний вибір фасадної фарби: на що варто орієнтуватися?



На сьогоднішній день купити фарбу для проведення ремонтних робіт зовсім не проблема, тим більше що на ринку вона представлена ​​у величезному асортименті. Однак якщо людина не є фахівцем у цій галузі, то зробити правильний вибір ставати якоюсь проблемою, яку самостійно вирішити досить важко. В інтернет-магазині Fasad.ua вам завжди допоможуть обрати найбільш оптимальний варіант фарби за доступною вартістю. Адже фасадна фарба, як і інтер'єрна, може відрізнятися за кольором, естетичними і практичними якостями, бути матовою або глянсовою і т.д. Головне визначитися з різновидом, тому що правильний вибір є запорукою гарного результату.


Чи можна інтер'єрною фарбою фарбувати фасад?

Чим відрізняється фасадна фарба від інтер'єрної? Відрізняючи фасадну фарбу від інтер'єрної істотні. Перш ніж вибирати фарбуючий матеріал, необхідно визначитися, для яких робіт він необхідний – зовнішніх чи внутрішніх. Так, фарба для фасадів будинків називається фасадною, а для фарбування приміщення всередині (стін, підлог) – інтер'єрною. У будь-якому випадку вибір повинен виходити з практичності та довговічності вибраного матеріалу.

Фарба для фасадів має підвищені захисні властивості. Фарба для зовнішніх стін має високий ступінь стійкості до різних агресивних впливів: підвищеної вологи, опадів, ультрафіолетових сонячних променів, високих та низьких температур.

Інтер'єрні фарби відповідають іншим вимогам, головними з яких є повна безпека для здоров'я людей та тварин. Матеріал для внутрішніх робіт повинен бути швидковисихаючим, виключати різкий неприємний запах, але добре піддаватися миттям.


Різновиди фасадних фарб

Фарба для фасаду будинку має максимальний рівень опірності до негативного впливу навколишнього середовища, особливо до світла (вигоряння на сонці). Зовнішня фарба повинна підбиратися з урахуванням того, який склад поверхні, що підлягає фарбуванню, наскільки стійким і довговічним буде покриття, вплив умов зовнішнього середовища. Саме від цього залежить ціна. Так, залежно від того, з чого виготовлена ​​поверхня, яку потрібно пофарбувати, підбирається відповідна фарба. Наприклад, для дерев'яного покриття підійде один матеріал, для цегляного та бетонного – інший.

Серед основних різновидів фарби для фасадів будинків виділяють:

  • силіконову;
  • вінілову;
  • вапняний;
  • акрилову;
  • силікатну.


Акрилова фарба для фасадів

Акрилова фасадна фарба, на відміну від інтер'єрної фарби, більш стійка до УФ-випромінювання та атмосферного впливу. Однак, щодо технологічності нанесення, її рівень дещо нижчий. Як правило, це пов'язано зі ступенем гладкості поверхні. Фасадна акрилова фарба може наноситися на більш рельєфне покриття, тому вона повинна мати гарну пластичність і щільність, щоб перекрити, наприклад, сіру бетонну стіну, вимагаючи найменших витрат. Акрилова фарба для фасадних робіт характеризується низьким відсотком вологи, тому менше піддається забруднення.


Силікатна фарба для фасадів

Силикатна фарба (полімер-мінеральна) має у своєму складі рідке скло та полімерну дисперсію. Так, головною її особливістю є надійність, довговічність, високий рівень адгезії, хороша пропускна повітряна та парова здатність. Наноситься вона або на мінеральну поверхню, або на ту, що забарвлювалася мінеральною фарбою.


Силіконова фасадна фарба

Силіконова фасадна фарба має позитивні відгуки, тому що поєднує в собі найкращі якості акрилового та силікатного різновидів фарбуючого матеріалу. Вона має еластичність, стійкість до УФ-випромінювання, водонепроникність. Чудово підходить для покриття всіх видів поверхні. Найчастіше застосовується для фарбування мінеральної поверхні або покриття після цементної або силікатної фарби. Не вимагає додаткового використання антисептичеських добавок. Однак якщо вас цікавить, скільки коштує фасадна фарба силікатна, то її ціна в рази вище акрилової.


Вінилова фарба для фасадів

Вінілова фасадна фарба відгуки на сьогоднішній день має не найкращі, тому що практично витіснена з ринку. Цей вид фарбуючого матеріалу є емульсійним, тому розчиняється за допомогою води. Головною особливістю вінілової фарби є висока вологоємність, але водночас хороша парова опірність. Негативна сторона – низька опірність до впливу хімічних компонентів, плісняви, грибка та механічного пошкодження.


Вапняна фарба для фасадів

Вапняні фасадні фарби, як кажуть відгуки, не мають у складі органічних смол. Вони продаються в готовому вигляді або у формі пасти, яка потребує розчинення водою. Мають високу абсорбційну здатність, тому рівень захисту від опадів досить низький. Серед плюсів фарби відзначають хорошу паропропускну здатність, захист від грибка та плісняви. У асортименті кольорів досить обмежені. Підходять ці фарби для фарбування будівель, оброблених вапняним нанесенням.


Властивості та склад фасадних фарб

Оскільки фарба для зовнішніх стін будинку постійно піддається впливу всіляких погодних умов (високих і низьких температур, снігу, дощу, ультрафіолетового випромінювання), то в її складі повинні бути різні компоненти, головними з яких є: сполучна основа, що призводить до утворення плівкового покриву на поверхні та колірний пігмент. Залежно від виду фарби, до нього також входять розчинники, компоненти, що відповідають за швидке висихання та економію дорогого кольорового пігменту.

Акрилові фасадні фарби за складом діляться на два види: ті, які «працюють» за рахунок спеціального розчинника (досить швидко висихають), і ті, що розчиняються водою. Друга група фарб має водну дисперсійну основу, тому чудово підходить для фарбування цегляної, оштукатуреної поверхні. Вона не липне і не розтікається, рівномірно покриває навіть нерівномірну поверхню. Це екологічно безпечний матеріал, що не має стороннього запаху, швидковисихає. Однак фарба фасадна акрилова повинна застосовуватися при температурі не вище +5 С.

Якщо йдеться про покриття поверхні акриловою фарбою в промислових будівлях та в умовах несприятливого клімату, то найкраще використовувати ту, яка працює за рахунок розчинника. У її складі є акрилова смола, що наділяє фарбу стійкими властивостями до атмосферних та температурних перепадів.


Правильний вибір фасадної фарби: на що варто орієнтуватися?

Фарба фасадна акрилова або будь-яка інша, в першу чергу повинна захищати стіни від негативного впливу навколишнього середовища. Тому, перш за все при виборі необхідно дивитися на технічний опис, вимоги, залежно від основи та типу поверхні. Перш ніж визначитися з вибором, корисно ознайомитись, якими бувають фасадні фарби, почитати відгуки про них.

Фарба для будинку повинна бути екологічною, світлостійкою, що захищає від впливу можливих мікроорганізмів, еластичною (передбачати деформацію поверхні), міцною, довговічною. Фарбування необхідно здійснювати в суху погоду при температурі до 50С на попередньо підготовлену поверхню.

Фарба фасадна біла і будь-яка інша має купуватися у перевірених виробників. Також важливо при виборі, скільки коштує фасадна фарба? Хороше співвідношення ціна-якість є українським виробником ТМ Facade. Вигідно та у великому асортименті можна придбати найкращі фасадні фарби на нашому сайті. Купуючи велику кількість, передбачаються хороші знижки. До того ж, компетентний персонал магазину завжди готовий допомогти вам зробити правильний вибір у разі невизначеності.

Замовити зворотній дзвінок
Залишіть свої контакти і ми вам обов'язково передзвонимо.